Odmaturuj s úspěchem

Autor: | Rubrika: Články | Vydáno: 14.05.2018 . Komentářů: 0.

Maturita klepe na dveře. Nervy pracují. Jak ji odmaturovat v pohodě za co nejmenšího stresu? Přinášíme osvědčené tipy. 

1. Nenechejte učení na poslední chvíli!

Největší blbost, kterou můžete udělat, je studium na poslední chvíli. Začít opravdu včas už sice před letošní maturitou nestihnete, i tak se ale můžete snažit, abyste nemuseli učení dohánět ve svatém týdnu. Topili byste se po uši ve stresu a skoro nic byste se nenaučili. Rychle zabořte nos do knížek a poctivě šprtejte. 

2. Opakování je matka moudrosti

Projít si otázku a jít dál nestačí. Základem kvalitního studia je opakování. Opakujte pořád a všechno. To, co jste se naučili dnes, i to, co jste se naučili před měsícem. Využijte k opakování každou volnou minutu. Nudíte se na zastávce? Rychle si přeříkejte nějaké téma. Nekonečným opakováním naberete jistotu. Ta vám pomůže, až vás u maturity přepadne tréma. 

3. Objevte kouzlo zvýrazňovačů

Zvýrazňovače ocení především jedinci, kteří jsou obdaření fotografickou pamětí, ale nejsou určeny pouze jim. Zvýraznění důležitých informací vám pomůže utřídit myšlenky.

4. Odpočívejte, nezanedbávejte koníčky

Největší blbost, kterou můžete udělat, je obětovat učení veškerý svůj čas. Naučte se pravidelně odpočívat. Po poctivém učení by měl následovat sport, četba, procházka nebo cokoliv jiného, co máte rádi. Je to důležité, neboť unavená hlava nic moc nebere. Učení pak bude mnohem efektivnější. Dejte si ovšem pozor, abyste při studiu byli opravdu pilní a nenechali se rozptylovat. Určitě vypněte Facebook a další podobné rušiče. 

5. Nestresujte se

Maturitní zkoušky jsou velké a důležité, ale nejde v nich o život. A když nejde o život, jde víte o co. Při nejhorším zazáříte v září. 

6. Věřte si!

Vy to dáte! V každém z nás se skrývá jedinečná síla, která nám umožňuje překonávat i ty nejtěžší překážky. Musíte si ovšem věřit, jinak ji v sobě nenajdete. Takže úsměv a jdeme na věc!

 

Autor: Karolína  Klosová

Tagy: maturita, učení Poslední úprava: 23.05.2018

Komentáře

Napsat komentář

Odpovědět

* Jméno:
* E-mail: (Nezobrazujeme)
   Webová adresa: (Adresa včetně http://)
* Komentář: